Worms Armageddon + videorecenze (95%) • Manhetn poradna

Worms Armageddon + videorecenze (95%)

Recenze her z indie herní scény

Moderátor: SGvagon

Worms Armageddon + videorecenze (95%)

Kdo by neznal souboje mezi krvelačnými červy používající všemožné zbraně od bazuky až po banán

Příspěvekod SGvagon » 03 lis 2016 23:07

V dnešní recenzi si představíme jednu z legendárních her od britské firmy Team 17 , a to konkrétně druhé pokračování herní série Worms s atypickým označením Armagedon. Tato verze, i když hra vyšla už v roce 1999, je stále aktuální a stále na ni vychází oficiální i neoficiální patche, hrají se turnaje, vytváří se fanouškovské mapy, mody a mnoho dalšího. Možná díky velké fanouškovské základně se hra ve světě komerčních her neztratila.

Hra již podle svého názvu naznačuje, že se zde setkáme s červy, ale ne jen tak ledajakými, nýbrž zcela krvelačnými dovést svůj tým do úspěšného vítězství za použití velice účinného zbraňového arzenálu! Kdo jste hrál minulé díly této série tak jistě pochopí. Hra není realtime ale spíše tahová strategie, kde se po vykonání akce dostane na tah další tým.

Při zapnutí hry se Vám jako v každé hře představí loga tvůrců a vydavatelů hry s následným výbuchem atomové bomby na uvítanou tohoto titulu. Dále se dostaneme do menu, které je na dnešní poměry velice jednoduché, ale přehledné a jistě upoutávající svou pozornost. Nalezneme zde jakýsi rozcestník herních režimů, a to hru pro jednoho hráče, hru pro více hráčů hrajícím na jednom počítači a samozřejmě i hru pro více hráčů po síti (bohužel dnes si už jenom zahrajeme s přáteli po hamachi, oficiální wormnet servery jsou již neaktivní a zcela offline (což neplatí o opatchované verzi WormKitem! )) . Menu je zakončeno čtvrtou a poslední položkou nastavení, kde si po opatchování hry nejnovějším patchem můžeme nastavit vysoké rozlišení, prostorový zvuk a mnoho dalších vychytávek, včetně nastavení zbrojního arzenálu, změnu a vytváření týmů a samozřejmě se můžeme dostat i do editoru map, který je na svou dobu opravdu revoluční.

Než si představíme jednotlivé herní režimy, tak si představíme, oč se ve hře vlastně jedná. Vžijete se do role červíků, kteří umí mluvit a ovládat především zbrojní arzenál, od klasické bazuky, zaměřovacích střel, dynamitu, granátů, min, až po střelbu z luku po vzoru Robina Hooda nebo posílání na pospas chundelaté ovečky. Červíci jsou uskupeni do týmů a bojují na holý život a smrt proti ostatním týmům. A i když se strhne apokalypsa v podobě padajících meteoritů nebo zamoření vzduchu jedovatým plynem a stoupáním hladiny vody, červíci jsou přesto odhodláni porazit ostatní hlava nehlava! Bohužel pointu celé hry, proč vyhrát si musí hráč vymyslet sám.

Začněme tedy se hrou pro jednoho hráče, kde se na nás chystá zajímavý tréningový mód, kde se naučíme se skoro všemi zbraněmi hry, jako například střelbou z klasické bazuky na terč (včetně nepříznivého větru), hodu granátem, střelbou z brokovnice nebo házením vybuchující oveček. Vše samozřejmě s malým časovým limitem, do kterého budeme muset vždy získat určitý počet skóre. Tréningová část obsahuje i neagresivní, ale přesto adrenalinovou část s provazem (harpunou vystřelovaný) kde budeme mít za úkol sesbírat co největší počet bedýnek.

Nalezneme zde rychlý zápas (quick match) , kde nám hra vygeneruje náhodný zápas s náhodnými týmy určitého počtu wormsíků. Docela příjemné odreagování, kde i když prohrajeme, tak nám to nezruší postup ve hře.

Single player uzavírá postupová „kariérní“ část, kde se svým týmem budeme čelit stále se ztěžujícími zápasy. Od 6v1 až po velkou přesilu nepřátel, kde už budete muset zapojit hlavu jak daný zápas vyhrát. Poznámka: Ve hře existuje menší cheat, který ale v 90 % smaže Váš tým. Ve chvíli kdy už je jasno, že Váš tým prohraje, tak natvrdo vypněte hru a doufejte, že Váš tým bez úhony přežije. Protože jelikož se tak stane, můžete daný zápas opakovat.

Nyní se přesuneme do režimu více hráčů na jednom počítači, který ale samozřejmě může hrát i jeden hráč, jelikož si zde můžeme vytvořit zápas podle našich představ, jako je nastavení mapy, zbraňového arzenálu, módu hry, jaké vylepšení budou mít všichni ve hře, kdo proti komu bude hrát, jaký bude počet wormsíků v určitém týmu a mnoho dalšího. V tomto režimu se při hraní můžete kdykoliv rozhodnout, kdy začít apokalypsu zamořením vzduchu jedovatými plyny a zvedající se každý tah hladinu vody. V tomto momentě nastává takzvaná náhlá smrt, jelikož všichni wormsíci ve hře dostanou pouze jeden život a co je může jedině zachránit je nalezením lékárničky, z čehož se daný tým dostane do značné výhody.

Multiplayerovou část snad nemusíme rozebírat, jedná se v podstatě o totožný režim jako je hra pro více hráčů na jednom počítači.

Nakonec si můžeme představit i zvukovou stránku hry, která je opravdu chytlavá, jak už hudbou v menu tak zvuky jednotlivých wormsíků, které k nim opravdu sednou. Když Vám např. dochází časový limit nebo dlouho přemýšlíte nad strategií, jak nepřítele zneškodnit, tak Vám wormsík ohlásí něco ve stylu: „Tak dělej chlape!“ a následně posledních 5 vteřin už zařve: „Dělej!“ :) . Při vytváření týmů si můžete vybrat z několika desítek hlasů wormsíků, jak už mezinárodních (USA, Brit, Fin, Švéd, Afričan, …) , tak i speciálních (můj oblíbený je např Jock, takový starý páprda, který si nebere servítky) . Dále si můžete vybrat i svojí hymnu týmu, která Vám zahraje když Váš tým úspěšně vyhraje. Nakonec si můžete zvolit i svou speciální zbraň, kterou bude mít pouze Váš tým a Váš hrobeček, když wormsíka zabijí. Po menším zásahu do hry, se dají přidat i Vaše vlastní zvuky nebo hrobečky, na internetu je dostatek návodů jak na to.


A jak zní konečné shrnutí? Grafický kabátek hry je zcela ve 2D kreslené grafice, která zaujme jistě každého včetně nostalgiků starších titulů. Zvukový kabátek je po opatchování hry perfektně prostorový a nemám k němu sebemenších výhrad, ovládání je opravdu jednoduché a intuitivní. Co může někoho omrzet je jistě stereotyp, který se dostaví po několika desítek odehraných zápasů, ale i tak si hra zaslouží skvělých 95% a mohu ji všem srdečně doporučit!

Hra je stále ke koupení na Steamu:
Jsem zakladatelem tohoto projektu a zastávám veškeré funkce, od redaktora, grafika, po programátora webu. Zabývám se převážně IT oborem (hobby) a snažím se pomoci všem uživatelům, kteří jsou v tísni. Jsem proto hodně aktivní např. na poradně zive.cz .
Uživatelský avatar
SGvagon
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 313
Registrován: 24 úno 2015 15:51

  • Podobné příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na Indie Manhetn

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvníkSpřátelené weby:

Nutgon  
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
TOPlist