Vyzkoušeli jsme On Live na vlastní pěst + test ! • Manhetn poradna

Vyzkoušeli jsme On Live na vlastní pěst + test !

Recenze her z komerční herní scény

Moderátor: SGvagon

Vyzkoušeli jsme On Live na vlastní pěst + test !

Jaké to je hrát hru skrze cloudové řešení? Otestovali jsme pro Vás službu On Live!

Příspěvekod SGvagon » 19 říj 2015 01:55


Když jsem o On Live slyšel poprvé, nebyl jsem zrovna moc nadšený, ale po shlédnutí prvního traileru jsem změnil názor. Ostatně neexistuje jiná alternativa tohoto produktu hraní her na plné detaily na slabších strojích či dokonce Apple Ipadu.

O co tedy v On Live jde? On Live je klient neboli program, pomocí kterého budete hrát hry. Hry nebudete muset stahovat, o vše se postará cloud server. Pokud sledujete na internetu přímé přenosy či videa, tak on live funguje úplně stejně, akorát má podporu ovládání (klávesnice a myš). Co ovšem omrzí je, že video, které Vám server streamuje je docela ve vysokém rozlišení, takže si budete muset pořídit internet minimálně 8Mb/s.

Po spuštění programu se na Vás vychrlí velice působivé a atraktivní intro, které Vás posune přímo do hlavní nabídky. V hlavní nabídce najdeme obchod, kde si můžeme nakupovat hry; přátelé; vaše koupené hry; hry, které budou teprve přidány; herní klipy a vaše poslední hrané hry. Nejvíce asi budete používat položku My Games, protože zde se nachází trial verze všech her, co jsou na On Live. Bohužel se zde zatím nenachází žádná free hra nebo hra, za kterou byste nemuseli platit. Trial verze her jsou na 30 minut, což je dost času se rozhodnout, zda si hru koupit. Ceny nejsou zatím nijak závratně vysoko, pohybují se kolem 6$ (v přepočtu pouhých 114Kč).

Výběr her není zatím příliš rozsáhlý, ale na ukázku jak tato služba funguje, bohatě postačí. Najdeme zde převážně áčkové tituly jako např. Dirt 2, Assassin’s Creed 2, AaaaaAAaaaAAAaaAAAAaAAAAA, Borderlands, Mafii 2, apod. V našem testu jsme zkoušeli Virtua Tennis 2009 a Dirt 2. A jak jsme dopadli? Hry sice dosti lagovali, ale hrát se dali, neměl jsem tedy žádný problém. Kvalita obrazu se nastavuje podle vašeho připojení, dokonce i v průběhu hraní se buď zlepšuje nebo zhoršuje, aby nedocházelo k sekání či výpadkům. A co tedy dělat, když hra spadne? Výrobci na tento problém samozřejmě mysleli a do on live dali funkci opakovaného spojení, přičemž se vám hra pozastaví a čeká, až se do ni opět připojíte.

Na programu se snažím najít jakoukoliv chybu nebo bug, ale nemůžu si stěžovat, tedy až na to mé připojení, což ovšem není chyba programu. Všechny hry co hrajete jsou v plné grafice a při rychlém připojení dokonce v HD rozlišení. S připojením bude mít velká většina hráčů problémy, předem upozorňuji, že latence (ping) musí být pod 12, jinak Vás program ani do hlavní nabídky nepustí.

Já se připojím jen tak tak a i přesto všechno mám lagy, ale pro ty, kteří mají 8Mbit a výše, nebudou mít při hraní žádné problémy. Proto musím tomuto programu dát 80%, je přeci jenom jediný svého druhu.

Služba ukončila provoz 30. dubna 2015 http://www.onlive.com/ .

Jsem zakladatelem tohoto projektu a zastávám veškeré funkce, od redaktora, grafika, po programátora webu. Zabývám se převážně IT oborem (hobby) a snažím se pomoci všem uživatelům, kteří jsou v tísni. Jsem proto hodně aktivní např. na poradně zive.cz .
Uživatelský avatar
SGvagon
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 314
Registrován: 24 úno 2015 15:51

  • Podobné příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na Komerce Manhetn

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvníkSpřátelené weby:

Nutgon  
TOPlist