Tamagotchi Simulator 2.5 (90%) • Manhetn poradna

Tamagotchi Simulator 2.5 (90%)

Recenze her z freeware herní scény

Moderátor: SGvagon

Tamagotchi Simulator 2.5 (90%)

Simulátor virtuálního mazlička, kterého jistě znáte z mládí v podobě malé zakulacené krabičky

Příspěvekod SGvagon » 03 lis 2016 23:16

Píše se rok 1996 kdy Japonská firma Bandai vydává na trh revoluční krabičku pro každého, kdo si nechce pořídit reálného domácího mazlíčka, ale chtěl by něco méně drastického, o co by se mohl starat a přitom si nestrhat nervy. Tato krabička do dlaně se jmenovala Tamagotchi P1 . 17. května roku 2000 se jistý americký programátor Pheeraphat Sawangphian rozhodl kontaktovat právě Bandai, zda-li by mu neposkytl software, respektive zatím pouze zdrojové kódy tohoto softwaru z krabičky, aby jej mohl modifikovat pro aplikaci běžící pod Windows. Bandai souhlasilo a díky právě tomuto člověku si dnes nemusíme kupovat zázračnou krabičku, ale vystačíme si s touto freeware aplikací!

Ale oč se vlastně jedná? Do rukou se Vám dostane stvoření zvané podle všeho Tamagotchi a Vaším úkolem nebude nic jiného, než se o něj starat . Čas v aplikaci se řídí dle skutečného času v PC, takže se Tamagotchi chová jako reálná bytost a její potřeby nejsou naštěstí tak časté, abyste nemuseli sedět u PC celý den a příšerku kontrolovat.

Při prvním spuštění (vytažením umělohmotného kusu záložky z boku přístroje jako v reálu) se Vám Tamagotchi vyklube z vajíčka a ihned bude vyžadovat Vaši pozornost, abyste mu dali něco k jídlu (rozkliknete první položku příboru) . Na výběr máte hned ze dvou druhů jídel, a to hlavní jídlo (jakýsi bochník chleba) a dezert (bonbon) . Pokud Vám Tamagotchi po svém prvním jídle usne, budete mu muset zhasnout pomocí ikonky žárovky, aby mohl v klidu spát. Po probuzení si s Tamagotchim budete muset i hrát. Na výběr zde máme hned ze dvou her, a to uhádnutí směru, kam se Tamagotchi otočí a druhou hru, kdy budete muset uhádnout nižší či vyšší číslici. Na hru máte vždy 5 pokusů a Vaším cílem nebude nic jiného než úspěšně zvítězit :) .

Velice často Vám může Tamagotchi ze všech těchto aktivit dokonce onemocnět. V tomto případě Vám pomůže ikonka injekce s lékem, díky kterému Tamagotchiho vyléčíte, ovšem poté si s ním budete muset opět chvíli zahrát hru a dát mu najíst. Jako každý tvor na planetě má své chvíle potřeby si ulevit, a to i Váš Tamagotchi, po vykonání potřeby ho budete muset umýt ikonkou kachničky. Jako poslední je nezbytné Tamagotchimu dodržovat i disciplínu, když Vám začne zlobit, tak ho jednoduše ikonkou naštvaného Tamagotchiho srovnáte (jak, už si domyslete sami, zda dostane pár facek nebo řádnou domluvou) .

Abyste přesně zjistili, co Tamagotchi potřebuje, můžete zjistit a pravidelně kontrolovat pomocí ikonky Váhy, kde se dozvíme i jeho věk a kolik Váží. Když nemáme nic označeno a stiskneme středové tlačítko, zobrazí se nám přesný čas.

Tamagotchi se Vám dokonce postupem času vyvíjí, takže tento simulátor má opravdu smysl hrát. Ale může nastat i smutná chvíle, kdy při troše Vaší nepozornosti může Tamagotchi odejít do křemíkového nebe, kde také končí všechny kalkulačky :( .

A konečné shrnutí? Grafika celé aplikace, která běží stále na pozadí systému, vypadá úplně stejně jako zázračná krabička, kterou si můžete koupit čili krásný monochromatický displej s několika pixely. Zvukové podání je taktéž vytažené z krabičky, uslyšíme tedy pouze hlasité pípání. A k ovládání nevím co bych řekl, jenom mačkáte tlačítka, která jsou velice intuitivní a celkově hra působí velmi klidným dojmem a pokud jste u PC sami, tak máte alespoň nějakého společníka, se kterým si můžete zahrát hru :) . Tamagotchi si proto od nás odnáší skvělých 90%, jelikož je zcela zdarma a jedná se přímo o vytažený software z kouzelné krabičky, která je v dnešní době docela velký unikát a dá se pořídit snad už jenom na ebay nebo amazonu za vyšší sběratelskou cenu.


Jsem zakladatelem tohoto projektu a zastávám veškeré funkce, od redaktora, grafika, po programátora webu. Zabývám se převážně IT oborem (hobby) a snažím se pomoci všem uživatelům, kteří jsou v tísni. Jsem proto hodně aktivní např. na poradně zive.cz .
Uživatelský avatar
SGvagon
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 314
Registrován: 24 úno 2015 15:51

Zpět na Freeware Manhetn

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníkůSpřátelené weby:

Nutgon  
TOPlist