COBEX + videorecenze (30%) • Manhetn poradna

COBEX + videorecenze (30%)

Recenze her z freeware herní scény

Moderátor: SGvagon

COBEX + videorecenze (30%)

Příspěvekod SGvagon » pon 12. říj 2015 2:44:03

Co si pod pojmem COBEX vůbec představit? Zprvu jsem vůbec nevěděl oč, že v této hře jde, ale záhy jsem hned zjistil, že COBEX bude mít něco společného s pravoúhlými objekty. A měl jsem pravdu. Hra je sice zcela 2D, ale na nějakou tu hodinku zabaví.

V této hře ovládáte raketku, s kterou budete létat po hranách objektů a vaším úkolem je vždy proletět celou mapu a rozsvítit tak všechny hrany objektů. Ovšem co vám bude bránit v cestě jsou jakási elektronová pole, která vám ubírají život. Vaši raketku ovládáte šipkami, takže to nebude až tak složité.

Co se mi na této hře líbí je atmosféra, skvělá hudba, barevnost hry a efekty. Hru si budete tedy maximálně užívat. Ovšem vše má své ale. V této hře se nevyhneme chybám. Nevím zda-li je to chyba, ale když chcete přeletět z jedné hrany objektu na druhou, tak se vám tam bude dostávat velice těžko. Raketka ne a ne přeskočit, chce to tedy hodně cviku.

Jak jsem psal na začátku, tak po pár hodinách hraní se dostaví velký stereotyp, takže vás hra velice brzy omrzí. Pokud máte u sebe nějaké kamarády, tak si můžete dát souboj o to, kdo nahraje vyšší skóre.

Hra již bohužel ale nemá co dalšího nabídnout. Najdeme zde bohužel málo úrovní, které se opakují stále dokola, ale vyskytuje se na nich více nepřátel s hloupoučkou inteligencí AI (umělé inteligence nepřátel). Takže si to shrňme. Graficky je hra zcela 2D, má malé rozlišení, ale barevně je celkem slušná. K zvukovému podání nemám výtek, protože muzika páradně sedne do hry. Ovládání by mohlo být o něco lepší, ale dá se na něj zvyknout. A to je opravdu vše. 30%.

Jsem zakladatelem tohoto projektu a zastávám veškeré funkce, od redaktora, grafika, po programátora webu. Zabývám se převážně IT oborem (hobby) a snažím se pomoci všem uživatelům, kteří jsou v tísni. Jsem proto hodně aktivní např. na poradně zive.cz .
SGvagon
Administrátor
Administrátor

• Podobné příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na Freeware Manhetn