Hanuro Hawk + videorecenze (70%) • Manhetn poradna

Hanuro Hawk + videorecenze (70%)

Recenze her z freeware herní scény

Moderátor: SGvagon

Hanuro Hawk + videorecenze (70%)

Příspěvekod SGvagon » pon 12. říj 2015 2:48:06

Vzpomínáte si na dosovou hru raptor? Pokud ano, tak tu dnes pro Vás mám velice povedenou napodobeninu této hry. Předem mohu konstatovat, že autoři z Creative Common’s Atribution odvedli dobrou práci.

Po zapnutí hry se na vás vrhne opravdu dynamická muzika, která se hezky poslouchá (ve mě osobně tato muzika vyvolává smutek). A co vidíme v menu? Mission mode a Marathon mode. Bohužel co jsem zjistil, tak pravděpodobně jsou tyto mody zcela totožné, ale třeba se pletu.

Takže jdeme do hry. V raptoru jste si mohli nakupovat nové vymoženosti do rakety, ale zde jsme bohužel o tuto funkci ochuzeni. Pro někoho je to dobrá zpráva, někomu se můžou líbit hry „Klikni a hraj“. Takže vyrážíme do pustého prostoru bez gravitace zvaným vesmír. Grafika na první pohled vypadá opravdu jako z raptora, což nostalgiky určitě potěší.

Váš základní palebný arzenál je pouze dvouhlavňový kulomet, ale nezoufejte, někdy z nějakého nepřítele vypadne něco lepšího. Např. Rakety, lasery, něco na bázi photonu a třeba i základní kulomet, na ten si musíte dát obzvlášť pozor, po sebrání Vám vymaže lepší zbraň. Proti komu vůbec bojujeme? Popravdě řečeno ani nevím, ve hře toto bohužel nebylo zmíněno. Budeme tedy ničit nepřátelské stíhače, velké bombardéry či loďky pouštějící na vás miny.

A to je asi všechno, hra již nemá co dalšího nabídnout, prostě střílíte, střílíte a pouze střílíte. Hru bych doporučil opět mezi partičku lidí, a zápasit, kdo nahraje vyšší skóre.

Konečné shrnutí? Grafika velmi potěší nostalgiky hry raptor, což je v dnešní době celkem unikát. Zvuková stránka hry s ovládáním je taktéž dobrá. Bohužel po čase se projeví stereotyp a klišé, hra prostě po čase nemá co nabídnout. Celkově hru hodnotím 70%.

Jsem zakladatelem tohoto projektu a zastávám veškeré funkce, od redaktora, grafika, po programátora webu. Zabývám se převážně IT oborem (hobby) a snažím se pomoci všem uživatelům, kteří jsou v tísni. Jsem proto hodně aktivní např. na poradně zive.cz .
SGvagon
Administrátor
Administrátor

• Podobné příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na Freeware Manhetn