Worms Reloaded + gameplay (25%) • Manhetn poradna

Worms Reloaded + gameplay (25%)

Recenze her z freeware herní scény

Moderátor: SGvagon

Worms Reloaded + gameplay (25%)

Příspěvekod SGvagon » pon 19. říj 2015 1:35:13

Dnešní hra by vypadala, že se jedná o komerční titul, ale vyvedu Vás všechny z omylu. Tato hra je kompletně freeware! Ano, ale bohužel tato hra nemá na komerční titul wormsů od Team17.

Pojďme si tedy ukázat v čem tato hra velice zaostává. V prvé řadě zde chybí AI (umělá inteligence, počítač) či promakanější grafika. Tato hra je spíše pro občasné hraní s přáteli.

A nyní již konečně do hry. V menu si akorát vyberete tým, dále mu nastavíte kolik wormsíků bude obsahovat, počet životů wormsíků, kolik lékáren má padat či jestli se mají na mapě vyskytovat miny a bouchací sudy.

Pak už jenom stačí kliknout tlačítko Play a jste ve hře. Co vás na první pohled omrzí bude určitě grafika, která jak už jsem psal, není nijak závratná. Dále si asi vybavíte otázku, jsou zde zvuky? Proč tedy nehrají? Na tuto otázku jsem dlouho hledal odpověď, ale nakonec jsem zjistil, že se zapínají klávesou “S“. Pokud jste hráli komerční tituly wormsů, tak toto Vám bude připadat jako nějaká beta či dokonce alfa verze. Rozlišení hry není nijak závratné (pouze 640×480) a hratelnost by také mohla být o něco lepší.

Wormsíky ovládáte jako např. ve World party či Armageddonu. Naklápění hlavně, skákání, střílení, … . Jak jsem zmínil, tak se zde nenachází jakákoliv AI inteligence, budete tedy muset hrát pouze s přáteli. Arsenál zbraní není dosti rozsáhlý, ale najdeme zde standartní nabídku jako např. bazuku, granát, minu, dynamit, holy granát, zaměřovací rakety, banán a mnoho dalších skvělých zbraní. Generování levelů má skvělé generovací prvky. Mapa je vždy opravdu jinačí a skýtá mnoho kopečků.

Hra bohužel nemá po čase co nabídnout a vyskytne se tudíž opravdu velké klišé a stereotyp. Opravdu pokud nebudete hrát minimálně ve třech lidech, nemá to cenu.

Konečné shrnutí tedy zní. Grafika je společně s rozlišením opravdu nižší, zvukové podání je stejné jako z komerčních titulů. Ovládání a fyzika vám také nepadne moc do ruky. Proto hře musím dát pouhých 25%.

Jsem zakladatelem tohoto projektu a zastávám veškeré funkce, od redaktora, grafika, po programátora webu. Zabývám se převážně IT oborem (hobby) a snažím se pomoci všem uživatelům, kteří jsou v tísni. Jsem proto hodně aktivní např. na poradně zive.cz .
SGvagon
Administrátor
Administrátor

• Podobné příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na Freeware Manhetn