7 Artifacts + gameplay (72%) • Manhetn poradna

7 Artifacts + gameplay (72%)

Recenze her z freeware herní scény

Moderátor: SGvagon

7 Artifacts + gameplay (72%)

Další celkem zdařilý klon úspěšného Bejeweldu, neb klasické spojování stejných kamenů

Příspěvekod SGvagon » 19 říj 2015 02:46


Klišé, klišé, klišé. Tímto sloganem bych asi začal tuto recenzi, jelikož tento titul je úplně totožný bejeweldovému titulu The treasures of Montezuma, který jsme recenzovali.

Recenze bude o to mnohem kratší, ale předem musím říci, že hra je něčím zajímavá a něčím naopak velice stereotypní. Tato hra je dalším bejeweldovým klonem, který se chce v každém směru od něj lišit. V tomto případě se to docela povedlo, co se týče cílem každé úrovně a druhem vylepšení.

Menu hry není nijak závratné, ale někoho zaujme postava vpravo. Najdeme zde příběhovou hru na čas a relax, kde nejde o nic jiného než uklidnění.

Jaký je cíl hry? Vaším úkolem je v každé úrovni sesbírat určitý počet písmen, ze kterých vždy seskládáte několik slov do příběhové linky. Bohužel hra není v české lokalizaci, takže příběhu porozumí jen bystře zarytí ti co umí anglicky.

K tomu abyste posbírali všechna písmenka, musíte stejně jako v bejeweldu vytvářet trojice a více z kamenů stejné barvy, které se nachází na hracím poli. Co Vám hodně pomahá jsou vylepšení. Seskládáním čtveřice kamenů, se objeví bouhací kámen, který si můžete odstřelit ve chvíli, kdy to uznáte za vhodné. Dalším vylepšením je vytvoření dvou trojicí stejné barvy za sebou. Podle určité barvy se vytvoří určité vylepšení (např. zelené kameny vytvoří bombu, žluté blesk, modré zmražení celé úrovně a pod.)

Hra se bude zdát ze začátku velice jednoduchá a některé možná přestane i bavit. Když ovšem vydržíte, chystá se na Vás opravdu skvělá atmosféra a zarytí se do hry na takové úrovni, co nabídne špičková indie hra! Úrovní je zde dosti a herní doba čistého času se pohybuje někde kolem 8-9 hodin, což je na freewarový titul opravdu dostatek. Jak již název hry napovídá, budete muset najít 7 světově známých artefaktů, z nichž můžeme vytknout např. trojského koně nebo různé řecké stavby.

Konečné shrnutí tedy zní trochu rozpačitě. Grafické a zvukové podání těchto titulů je vždy parádní. K ovládání nemám také žádné výtky a co ještě potěší je příběh. U někoho se projeví neoblomně veliký stereotyp a klišé, ale dá se to překousnout. 72%.


Jsem zakladatelem tohoto projektu a zastávám veškeré funkce, od redaktora, grafika, po programátora webu. Zabývám se převážně IT oborem (hobby) a snažím se pomoci všem uživatelům, kteří jsou v tísni. Jsem proto hodně aktivní např. na poradně zive.cz .
Uživatelský avatar
SGvagon
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 314
Registrován: 24 úno 2015 15:51

  • Podobné příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na Freeware Manhetn

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvníkSpřátelené weby:

Nutgon  
TOPlist