Mini Golf + gameplay (96%) • Manhetn poradna

Mini Golf + gameplay (96%)

Recenze her z freeware herní scény

Moderátor: SGvagon

Mini Golf + gameplay (96%)

Skvělý 3D minigolf, ve kterém nedostanete penalizaci za zkrácení dráhy přeskočením mantinelu

Příspěvekod SGvagon » 30 říj 2015 04:21

Této hry je mi opravdu líto, že ji autoři nevydali jako indie, protože by si sklidila opravdu velké ovace a autoři by z ní vytěžili docela slušný peněžní obnos. Jinak, jedná se o autory z Meridian 93.

V této hře se vydáme na zmenšené golfové hřiště respektive minigolfové. Popisovat, jak vypadá minigolf asi ani nebude zapotřebí. Po zapnutí hry je docela na škodu absence 16:9 rozlišení, ale dá se to překousnout.

Menu hry je celkem na slušné úrovni a hezky Vás uvítá do hry. Jaký je počet jamek? Co když Vám povím, že se jedná o počet rovnající se počtu úrovní jako v Angry Birds? Docela mě to na první pohled potěšilo, ale teď vzniká otázka, objeví se časem stereotyp? Za chvíli si povíme zda ano nebo ne.

Při odkliknutí tlačítka play vidíme další neduh, konkrétně nevidíme hráče, ale pouze holi. Což se nakonec také dá překousnout. Co Vás ovšem ohromí bude drásající atmosféra z hraní. Někdy mám pocit, jakoby jsem to byl já, kdo odpaluje míček.

Ano, prostředí je ta tajná přísada, na kterou autoři vsadili a myslím si, že udělali správný tah. Ocitáte se totiž ve velkém stanu plný minigolfových jamek. A jak že jsou jamky složité? Na začátku recenze jsem položil otázku, zda-li se po čase projeví stereotyp. Odpověď zní jasně, stereotypu se nemusíte v žádném případě bát! Jamky se postupem hraní ztěžují a při hraní Vám hraje perfektní soundtrack!

Konečně jsme se dočkali i velice komplexně sestavených jamek. První úrovně jsou sice bez překážek, ale po krátkém překousání se dočkáte i mnohem složitějších jamek. Najdeme zde klasické hrboly, skoky přes jámu, skluzavky spojující se ve tvaru X a mnoho, mnoho dalších!

Co mne dojalo, tak je fyzika míčku. V drtivé většině minigolfů když míček opustí hrací pole, tak se vrátí zpět na pozici odpalu (samozřejmě se ztrátou tahu) , zde naneštěstí ne. Míček Vám může přeskákat celou úroveň mimo dráhu a hře to absolutně nevadí, hlavně když se míček dostane do jamky.

A celkové shrnutí? Grafické podání je na freeware opravdu skvělé. To samé můžeme říci o zvukovém doprovodu a zvukových efektech. Ovládání je nadmíru uspokojující. Takže konečný verdikt zní 96% a mohu říci, že jsem ještě v životě nehrál lepší freewarový minigolf!

Jsem zakladatelem tohoto projektu a zastávám veškeré funkce, od redaktora, grafika, po programátora webu. Zabývám se převážně IT oborem (hobby) a snažím se pomoci všem uživatelům, kteří jsou v tísni. Jsem proto hodně aktivní např. na poradně zive.cz .
SGvagon
Administrátor
Administrátor

• Podobné příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na Freeware Manhetn