Manhetn poradna • Zobrazit téma - Donkey Kong Remake 2010 + gameplay (59%)

Donkey Kong Remake 2010 + gameplay (59%)

Novinky z freeware herní scény

Moderátor: SGvagon

Donkey Kong Remake 2010 + gameplay (59%)

Příspěvekod SGvagon » pát 30. říj 2015 5:34:21

Kdo by neznal velice známou a legendární hříčku Donkey Kong z roku 1981? Právě v této hře se poprvé objevil Mário a princezna. Tvůrci z Mickfarrow jsou velice známí tvorbou remaků těchto starých her a donkey kong remake není žádnou výjimkou.

Hra je v podstatě stejná jako původní titul z Nintenda 64 nebo Game Boy Advance čili s Máriem budete muset zachránit princeznu ze spárů Konga (gorily). Každá úroveň značí 100 stop respektive cca 30 metrů v mrakodrapu. S mladým Máriem budete muset prolézt hned několik desítek úrovní a vyhýbat se překážkám v podobě sudů, které na vás Kong hází a plamínkům ze sudu.

Levely Vám budou usnadňovat žebříky, po kterých si zkrátíte cestu, ale buďte na pozoru. Některé žebříky jsou pouze poloviční a k prodloužení budete muset vždy udělat nějaký úkon.

Hra Vás jen tak neomrzí, i když graficky je na tom velice podobně jako starý Donkey Kong, tak zvukové podaní je zcela přepracované. Hra rozhodně není pro začátečníky, k přeskočení sudu potřebujete dostatek zkušeností, jinak se nepřekousáte ani přes první úroveň.

A jak zní konečné shrnutí? Hra potěší především nostalgiky, kteří v mládí hráli původní hru. Jinak grafické podání je stále stejné čili pixelartové objekty a hra má historický nádech. Zvuková stránka je na tom o něco lépe, takže se alespoň trochu zapálíte do hraní. K ovládání mám pouze jedinou výtku, a to skákání. Ne vždy Vám Mário skočí tak jak potřebujete. Hra si dle mého uvážení zaslouží za dobře odvedený remake 59% .

Jsem zakladatelem tohoto projektu a zastávám veškeré funkce, od redaktora, grafika, po programátora webu. Zabývám se převážně IT oborem (hobby) a snažím se pomoci všem uživatelům, kteří jsou v tísni. Jsem proto hodně aktivní např. na poradně zive.cz .
SGvagon
Administrátor

Zpět na Freeware Manhetn