Manhetn poradna • Zobrazit téma - Radial Plus + gameplay (82%)

Radial Plus + gameplay (82%)

Novinky z freeware herní scény

Moderátor: SGvagon

Radial Plus + gameplay (82%)

Příspěvekod SGvagon » pát 30. říj 2015 5:37:44

Institut Labtanner má sice motto hrozného herního vývoje, ale je to spíše myšleno, že autoři z institutu dávají do vývoje her maximum, aby byly co nejlepší. Ale oč vlastně v této hře jde? Střílíte rádi po nepřátelích? Není to po čase trochu nuda? V této hře samozřejmě střílíme, ale v úplně jiném stylu.

Žánr hry je taktéž trochu rozpačitý, jelikož se ve hře objevují fyzické zákony a s nimi i trochu logické myšlení. Takže jdeme na to.

V této hře se vám do rukou dostane malá raketka vybavena silnou laserovou puškou. Na začátku hraní se ocitnete v jakési základně a Vaším cílem nebude nic jiného než pozabíjet všechny nepřátele. A ejhle, nepřátelé nejdou zabít? Pokud si nepřečtete návod nebo tuto recenzi, tak se do hry ani nepouštějte, jelikož nikoho nezabijete.

Dlouhou dobu jsem dumal nad tím jak nepřátele postřílet. Nakonec jsem zjistil, že se Vaše střely dobře odrážejí od stěn a nabývají tak vyššího výkonu. Odražené laserové střely již nepřátele ochromí a nakonec i zničí. Co ovšem nepotěší jsou pouze dva druhy nepřátel, konkrétně bezbranné levitující miny a zaměřovací děla.

Příběh celé hry není dodán, takže si ho budeme muset opět domyslet sami. Co ovšem na druhou stranu nadchne je bezesporu grafika, grafické efekty a hutný hudební doprovod. Odražené střely vydávají opravdu pozoruhodné efekty, rozlišení hry se vždy adaptuje na plné rozlišení Vašeho monitoru a hudební doprovod parádně sedne do hry, vytváří totiž opravdu výtečnou atmosféru z hraní (doporučuji hru hrát v noci) .

Bohužel hru dohrajete ani ne za půl hodiny, ale za to se zapotíte z obtížnosti, kterou je hra obsažena. Leckdy i zarytý hráč bude mít s novým útočným systémem velké zápasení.

Nechci zbytečně spoilerovat, ale na konci celé hry je na Vás přichystán boss, kterého jen tak neporazíte a proto se připravte na nejedno opakování.

A jak zní konečné shrnutí? Grafické 2D podání se spousty efektů vypadá opravdu skvěle. To samé můžeme říci o hudebním doprovodu a atmosféry z hraní. Ovládání je také nevšední, jelikož se místo klasického WASD používají kurzorové šipky. Hře proto dávám za inovaci krásných 82% , hlavně kvůli absenci nějakého příběhu a kratší herní doby, ale zážitek z hraní je na freeware titul perfektní.

Jsem zakladatelem tohoto projektu a zastávám veškeré funkce, od redaktora, grafika, po programátora webu. Zabývám se převážně IT oborem (hobby) a snažím se pomoci všem uživatelům, kteří jsou v tísni. Jsem proto hodně aktivní např. na poradně zive.cz .
SGvagon
Administrátor

Zpět na Freeware Manhetn