Deadly Race + videorecenze (40%) • Manhetn poradna

Deadly Race + videorecenze (40%)

Recenze her z freeware herní scény

Moderátor: SGvagon

Deadly Race + videorecenze (40%)

Příspěvekod SGvagon » pon 12. říj 2015 2:09:20

Už se vám někdy zachtělo střílet z auta po ostatních před vámi? V této hře máte možnost! Nevěděl jsem kam mám tento titul zařadit, ale převážně se ve hře závodí, takže jsem hru zařadil do závodních.

Nyní tedy ke hře. Menu je jako u každého freeware titulu málo rozvité. Nelze nastavit grafiku nebo ovládání. Co lze akorát upravit je hlasitost hudby a efektů ve hře. Jdeme tedy k závodu. Vytvoříte si účet a koupíte auto za peníze, které na začátek dostanete.

A jdeme na trať! Nejdříve vám hra přijde strašně těžká a složitá, protože auto se nechová na silnici jak by mělo, ale záhy hned zjistíte, že třeba do zatáček musíte pouštět plyn nebo se nechat předjíždět. V této hře, jak jsem psal, můžete střílet z auta kulometem. Ano! Kulometem. Aby byla hra vyvážená, tak ho mají i protivníci, ovšem ti nejsou moc chytří, takže na vás budou střílet jen tehdy, když vás zaměří. Dále ve hře najdeme opět nitro! Ano, tento výrobce dává snad do všech jeho her nitro. Zde ale nitro může být, jedná se přeci o automobilové závody, ale za chvilku se dozvíte, že je to stejně blbost. Nitro budeme muset používat skoro vždy, protože protivníci vás budou stále dohánět a ani nebudete vědět jak. Pokud vám dojdou náboje, nitro nebo budete poškozeni, tak se na trati vyskytují bonusy, které vám pomůžou.

Ve hře se nachází i druh “závodu“ , ve kterém je hlavním úkolem rozstřílet určitý počet aut. Vypadá to celkem jednoduše, ale až budete muset zastřelit 50 a více aut, tak už to nebude žádná procházka růžovým sadem.

A nyní si vysvětlíme proč je nitro z poloviny taková blbost. Ve hře se vyskytuje celkem 6 vozidel, ale z toho je jedno vozidlo nákladní auto a druhé hasičské auto. Nevím jak vy, ale já jsem snad ještě neviděl u hasičů dusíky jak pospíchají k požáru. Každé auto má svoje výhody. Sportovní vozy mají vyšší rychlost a těžká vozidla zase více ochrany.

Blížíme se k závěru. Shrneme si tedy poslední body. Grafika hry je na freeware obstojná a myslím si, kdyby byl ve hře kariérní mód, tak by tato hra mohla být klidně indie. Zvukové podání je trošku rozporuplné, protože skoro vůbec neslyšíte zvuk motoru, vše přeřve muzika ve hře, která se ovšem na tuto situaci opravdu hodí. Ostatní efekty vyzní ve hře docela dobře. A ovládání? To už taky není úplně nejlepší. Vozidlu se nechce vůbec zatáčet a akcelerace by taky mohla být trochu vyšší.

Ale i přes všechny chyby vám přeji mnoho úspěchů, mnoho postřílených protivníků a hlavně mnoho zlatých medailí a pohárů.

Hru si můžete stáhnout třeba tady https://uloz.to/file/uvpa39pIErzp/deadlyrace-setup-exe
Je nejspíše zapotřebí Windows XP nebo Vista, hru nelze nainstalovat na Windows 7 .

Jsem zakladatelem tohoto projektu a zastávám veškeré funkce, od redaktora, grafika, po programátora webu. Zabývám se převážně IT oborem (hobby) a snažím se pomoci všem uživatelům, kteří jsou v tísni. Jsem proto hodně aktivní např. na poradně zive.cz .
SGvagon
Administrátor
Administrátor

• Podobné příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na Freeware Manhetn