Manhetn poradna • Zobrazit téma - Ichi + gameplay (79%)

Ichi + gameplay (79%)

Novinky z indie herní scény

Moderátor: SGvagon

Ichi + gameplay (79%)

Příspěvekod SGvagon » čtv 03. lis 2016 18:46:35

Na herní scéně je dnes hromada titulů typu krvelačných stříleček, masakrů a zabíjení. Kde jsou ty časy dosových arkádovek? Tuto otázku si položil autor této hry Jay van Hutten a jak se zdá, tak se mu povedlo vyrobit hru na míru aby přilákala jak mladší, tak i starší publikum.

Ale oč vlastně jde? Co určitě překvapí je ovládání, hra se ovládá pouze mezerníkem a to dokonce i v menu. Jedná se o 2D arkádovo-logický titul.

Na první pohled hra určitě nezaujme svou grafikou ani hudebním doprovodem, ale jakmile přijdete hře na kloub, budou se Vám tyto neduhy líbit :) .

Do rukou se Vám dostane několik pravoúhlých trojúhelníků a kulička, se kterou musíte sesbírat všechny kuličky v dané úrovni. A to vše s pomocí mezerníku? Ano je to tak.

Myslíte si, že hra bude po čase stereotypní? Než se nadějete, tak ji máte dohranou, jelikož obsahuje pouze 15 úrovní. Někteří si ale nad některými úrovněmi budou lámat hlavu i několik minut.

Naštěstí jsem si všiml pouze jednoho bugu. Konkrétně se jedná o odražení míčku od trojúhelníku, kterým jste zrovna pootočili. Míček se většinou vrátí tudy, odkud se odrazil.

A konečné shrnutí? Grafika hry je na poměry indie krásně čistá a nepřeplácaná. Zvukové podání mohlo být o něco lepší, ale dá se snést. Ovládání je pouze mezerníkem. Největším neduhem je bezesporu herní doba, která je maximálně půl hodiny. Hra si od nás odnáší 79% .

Hru si můžete koupit z oficiálních stránek hry http://www.ichi-game.com/

(Hra byla zprvu recenzovaná jako freeware, ale před několika týdny vyšla jako indie, tak je recenze upravena)

Jsem zakladatelem tohoto projektu a zastávám veškeré funkce, od redaktora, grafika, po programátora webu. Zabývám se převážně IT oborem (hobby) a snažím se pomoci všem uživatelům, kteří jsou v tísni. Jsem proto hodně aktivní např. na poradně zive.cz .
SGvagon
Administrátor

Zpět na Indie Manhetn