Manhetn poradna • Zobrazit téma - Pushover (další chuťovka) + videorecenze

Pushover (další chuťovka) + videorecenze

Recenze starých her

Moderátor: SGvagon

Pushover (další chuťovka) + videorecenze

Příspěvekod SGvagon » pon 19. říj 2015 2:12:31

A nyní zde máme opět pohled do minulosti, konkrétně do roku 1992, kdy byl velký boom v logických hříčkách typu quadrax nebo sokoban. Co nám ovšem naservírovala firma Ocean je opravdový skvost. Co byste řekli na logické domino? Tento druh hry se objevil poprvé a naposled, což je určitě škoda. Tak jdeme na to.

Po zapnutí hry uvidíte krátkou animaci, která Vám ukáže celou zápletku. Jakémusi psovi Colinovi spadly Quavers (zjistíte si sami na googlu co to je) do mravenčí díry. Vy se tedy vžijete do malého mravence abyste Colinovi pomohli najít všechny ty Quavers.

Předem upozorňuji, že se na Vás chystá stovka zapeklitých úrovní a drtivá z vás stejně jako VLAK nevyhraje. O co tedy jde, Vaším úkolem bude vždy seskládat dominové kostky tak, aby všechny spadly a jako poslední musí spadnout proužkovaná. Docela jednoduchý úkol? Ale kdepak, první úkoly jsou jednoduché, protože se v každém z nich objevují speciální kostky jako třeba mizící kostka, létající, kutálející, kostka alá most, ale třeba také bouchací kostky.

Strašně rád vzpomínám na časy, kdy jsem se u této hříčky trápil a nemohl se dostat dál. Internet byl v této době ještě převážně nedostupný, takže sehnat kódy na všechny úrovně byl taktéž nelehký úkol. Kódy? Ano každá úroveň ve hře má svůj kód, pomocí kterého si budete vždy moct otevřít danou úroveň, kde jste skončili. Docela dobrý způsob ukládání.

Grafika v této době byla snad u všech her stejná (pixelart, 2D, apod.). Zvukové podání bylo vždy v podobě midů, jak písničky, tak i efekty. Hru si rád zahraji i v této době, protože takhle komplexní logiku už jsem od té doby neviděl. Kdo se nechce zbytečně trápit s programem Dos Box na spuštění této staré hry, tak existuje několik remaků (předělávek) právě této hry. Všechny remaky najdete na českých fanstránkách Pushoveru http://www.pushover.cz/ .

Kdybych měl hru ohodnotit, tak bych ji určitě dal vysoké hodnocení kolem 75%. Budu rád za každý Váš komentář, kdo se v mládí s touto hrou setkal nebo kdo ji vůbec vyhrál. Ahoj u dalšího flashbacku.

Jsem zakladatelem tohoto projektu a zastávám veškeré funkce, od redaktora, grafika, po programátora webu. Zabývám se převážně IT oborem (hobby) a snažím se pomoci všem uživatelům, kteří jsou v tísni. Jsem proto hodně aktivní např. na poradně zive.cz .
SGvagon
Administrátor

Zpět na Flashback Manhetn