Manhetn poradna • Zobrazit téma - F1 Chequered Flag + gameplay (86%)

F1 Chequered Flag + gameplay (86%)

Novinky z freeware herní scény

Moderátor: SGvagon

F1 Chequered Flag + gameplay (86%)

Příspěvekod SGvagon » stř 04. lis 2015 16:58:01

Dnes zde máme hru pro všechny fanoušky rychlých závodních her v arkádovém stylu typu trackmanie. Hra pochází od autorů z Team 6 Game Studios pod záštitou vydavatele MyPlayCity, z čehož vyplývají opět reklamy, reklamy a reklamy. Ale nebýt MyPlayCity, tak se tato hra prodává za několik desítek €.

Jedná se tedy o klasické závody formulí v arkádovém stylu. V menu nalezneme položky Single race, Ghost a Multiplayer.

Singe race je klasické odemykání tratí, když dojedete na prvním místě. Ghost race, neboli jízda s duchem, je spíše pro partičku přátel a překonávání se v nejlepších časech na všech tratích. No a jako poslední je zde multiplayer, který se nám osvědčil pouze přes hamachi. Servery téhle hry jsou již bohužel neaktivní.

Chystá se na Vás úctyhodných 24 tratí, které se velice podobají okruhům F1, takže rychlých rovinek se nemusíme bát :) . Co musím pochválit je bezesporu grafika, která se vyrovná i některým indie titulům a nemusí se za to tedy vůbec stydět. V nastavení si můžeme nastavit vysoké rozlišení, bloom (není to komerční hra, takže jakási náhrada Anti-aliasingu) , particle systém a pod. .

A jsme u hlavního neduhu této hry. Co možná drtivou většinu zklame je arkádovost jakou si pro nás autoři připravili. Že má formule nitro mě u MyPlayCity už tolik nepřekvapuje, ale že zde chybí demoliční model vozu nebo realistický jízdní model? Naneštěstí je vše vyladěno pestrým zvukovým doprovodem. Inteligence protivníků se přelévá z lehké na složitou a opačně. Nikdy nevíte co si na vás protivníci připraví (jsou i agresivní aby si naplnili nitro) .

Bohužel jsem se zde setkal s jedním nemilým bugem, konkrétně se jedná o to, když hru minimalizuji a opětovně otevřu. Vše je normální, ale nemohu s myší popojet na spodní lištu s tlačítky, kde se mimo jiné nachází tlačítko START a ukončení hry.

Konečné shrnutí je velmi slibné. Grafika je na poměry freeware opravdu famózní, co více si přát. Zvukové podbarvení je trochu hlasité, naštěstí se dá hlasitost snížit v nastavení hry. Ovládání a jízdní model je zcela arkádový, respektive klouzání po ledě již asi všichni známe :) . Ale jinak si myslím, že se jedná o jeden ze špice freeware kousků, který si 86% jistě zaslouží.

Jsem zakladatelem tohoto projektu a zastávám veškeré funkce, od redaktora, grafika, po programátora webu. Zabývám se převážně IT oborem (hobby) a snažím se pomoci všem uživatelům, kteří jsou v tísni. Jsem proto hodně aktivní např. na poradně zive.cz .
SGvagon
Administrátor

Zpět na Freeware Manhetn